آذر 02, 1401

مسعود رجوی: روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با حداکثـر تهـور و جسارت…

in مسعود رجوی

https://youtu.be/8wOdLY6BlsI?t=59مسعود رجوی - ۲۹ آبان ۱۴۰۱ روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با…
آذر 02, 1401

آموزش برای نسل جوان (شماره ۱۹) - #مسعود_رجوی - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مسعود رجوی

فرافکنی و وارونه‌گویی خامنه‌ای پس از سیلی آتشین قیام درآویختن به مصدق برای شبیه‌سازی دجالگرانهٔ…
آذر 02, 1401

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای گفت: «اغتشاشات و بساط شرارت جمع خواهد شد»، آری با پیروزی…

in مریم رجوی

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای گفت: ”اغتشاشات“ و ”بساط شرارت“ جمع خواهد شد. آری با پیروزی…
آذر 02, 1401

سخنان خانم مریم رجوی در کنفرانس «حمایت از قیام سراسری در ایران برای یک جمهوری…

in مریم رجوی

با شرکت نمایندگان کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه روز پنجشنبه ۲۶آبان…
آذر 02, 1401

مسعود رجوی: خامنه‌ای امروز تهران را با به صحنه آوردن ۴۰هزار پاسدار و بسیجی و…

in مسعود رجوی

مسعود رجوی - ۲۶آبان ۱۴۰۱ خامنه‌ای امروز تهران را با به صحنه آوردن ۴۰هزار پاسدار…
آذر 02, 1401

خانم مریم رجوی: ایران در آستانه تغییر؛ حق مردم ایران برای دفاع از خود و…

in مریم رجوی

مریم رجوی: ایران در آستانه تغییر حق مردم ایران برای دفاع از خود و مبارزه…
آذر 02, 1401

مریم رجوی: حمله جنایتکارانه سپاه پاسداران به احزاب کرد ایرانی در کردستان عراق را قویاً…

in مریم رجوی

توئیت خانم مریم رجوی: حمله جنایتکارانه سپاه پاسداران به احزاب کرد ایرانی در #کردستان عراق…
آذر 02, 1401

نیویورک‌تایمز: چشمان صدها معترض بر اثر اصابت گلوله در ایران نابینا شده است - #قیام_سراسری…

in رسانه های جهان

نیویورک تایمز یکشنبه ۲۹ آبان در گزارشی نوشت صدها معترضی که در جریان سرکوب اعتراضات…
آذر 02, 1401

انتشار اسامی ۱۸ تن دیگر از شهیدان قیام - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in شهیدان راه آزادی

قیام سراسری - ۱۴۹ انتشار اسامی ۱۸ تن دیگر از شهیدان قیام، آمار شهیدان قیام…
آذر 02, 1401

تهاجم مسلحانه به مأموران گشت سرکوبگر انتظامی در زاهدان و هلاکت یکی از مأموران رژیم…

in قیام و اعتراضات

جوانان دلیر زاهدان در یک تهاجم مسلحانه به مأموران گشت سرکوبگر انتظامی در زاهدان یکی…
آذر 02, 1401

خاکسپاری آرمان عمادی از شهیدان قیام سراسری در مرودشت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in شهیدان راه آزادی

مردم و جوانان مرودشت روز دوشنبه ۳۰آبان با حضور گسترده در مراسم تشییع و خاکسپاری…
آذر 02, 1401

جوانرود در آتش و خون - رود جوانان شورشگر جوانرود در شصت و هفتمین روز…

in قیام و اعتراضات

توئیت خانم مریم رجوی: https://twitter.com/Maryam_Rajavi_P/status/1594718121255997450?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1594718121255997450%7Ctwgr%5E6691bf1a261da8222aff46acbe0075af55644d3c%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fnews.mojahedin.org%2Fid%2F5e7c93e6-48ba-4659-bea8-9147d845efc2 مراسم خاکسپاری عرفان کاکایی و بهاالدین ویسی که شب گذشته…
آذر 08, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ شنبه ۵آذر۱۴۰۱ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/775355002

قتل مهسا امینی در روز ۲۵شهریور ۱۴۰۱ جرقه‌ای شد بر انبار باروت خشم مردم و قیامی که تا ۶مهر در۳۱ استان، ۱۶۲شهر و بیش از ۲۰ دانشگاه بزرگ کشور، با ۲۴۰شهید و ۱۲هزار دستگیری در شهرها و دانشگاهها علی‌رغم حضور سنگین نیروهای گارد ویژه ادامه پیدا کرد.
نیویورک تایمز ۵ مهر۱۴۰۱ با اشاره به این‌که "تظاهرات‌های سراسری رهبری مستبد ایران را به چالش می‌کشد"، نوشت: «اعترضات در دهمین روز خود بر روی طیفی از شکایات سوار است، اقتصادی در حال فروپاشی، فساد بی‌دروپیکر، سرکوب خفقان‌آور و محدودیت‌های اجتماعی که تعدادی انگشت‌شمار آخوند سالخورده آنها را مشخص کرده‌اند. روز دوشنبه، تظاهراتها نشانی از کاهش نداشت... انفجار اعتراضات، بحث فرای حجاب و به سراغ خود سیستم رفته است».
 
به زیر کشیدن خامنه‌ای، موتور محرکه قیام 
در این روزها باندهای رژیم در هراس از لرزه سرنگونی و خشم مهار ناپذیر جوانان و کانون‌های شورشی تلاش بسیار کردند که موضوع قیام سراسری مردم را به «بی‌ججاب و با حجاب» و یا به گشت سرکوبگر ارشاد تقلیل دهند. اما اعترضات سراسری در تکامل قیامهای سال۸۸، ۹۶، ۹۸و... با دریای رنج و خون تنها مسأله‌اش سرنگونی است.
پاسدار قالیباف جهت خاموش کردن انفجار اجتماعی گفت: «کمیسیون امور داخلی مجلس با حداکثر دقت و موشکافی کامل تمامی زوایای پرونده درگذشت مهسا امینی را در سریع‌ترین زمان ممکن به اطلاع نمایندگان و مردم برساند (مجلس. ۲۹شهریور).
آخوند احمد خاتمی در هراس از حضور جوانان شورشی در خیابان‌ها گفت: «در این قضیه همه مقامات کشور ورود کردند. این‌که مسئولان ما به جد در صحنه هستند دیگر چی می‌خواهید غیر از بررسی دقیق و دارند بررسی می‌کنند» (شبکه خبر. ۱ مهر۱۴۰‍۱).
 
کر وحشت از سرنگونی «اصل نظام» نشانه است
جوانان با شعار «این آخرین پیامه ـ هدف کل نظامه» با رادیکالیزم و درخششی سازمان‌یافته تمامیت نظام را نشانه رفته‌اند. مردم با پیشتازی دختران و پسران شورشی و آتش زدن خودروها و موتورهای گارد ویژه، درهم کوبیدن اماکن حکومتی، گوشمالی مزدوران بسیجی، کارت مبارزه بی‌هزینه جریانهای بینابینی در داخل و خارج ایران را سوزاندند.
مصطفی کواکبیان از باند مغلوب در هراس از رادیکالیسم قیام گفت: «باید اعتراضات مردم را به‌رسمیت بشناسیم و با اغتشاش برخورد کنیم. ما با هر گونه اغتشاش مخالفیم، دولت باید مکانهایی را با حفظ امنیت برای اعتراضات مردمی تدارک ببیند تا مردم بدون ترس و لرز بتوانند مشکلات خودشان را فریاد بزنند» (ایسنا ـ ۵مهر۱۴۰۱).
آخوندهای ریز و درشت خامنه‌ای شب و روز در هراس سرنگونی؛ علیه قیام یقه درانی می‌کنند‌ و کابوس وحشت از «اغتشاشگر و سازمان‌یافته» می‌بینند و فریاد و فغان «هدف اصل نظامه» را سرمی‌دهند.
آخوند حسینی همدانی در جمعه‌بازار کرج گفت: «همه فهمیدند که مسأله شما حجاب نیست اصل نظام هست! و اصل نظام را نشانه گرفتید!» (شبکه البرز، رژیم ۲مهر۱۴۰۱).
فضائلی، عضو دفتر نشر آثار خامنه‌ای هم می‌نالد که «رفتار عده‌یی این حقیقت را آشکار می‌کند که مهسا امینی بهانه است، اصل نظام نشانه است».
آخوند احمد خاتمی: «اینها آمدند دلسوز شدند. . کور است کسی که این اردوگاه را نبیند قصه قصه اردوگاه فتنه ۸۸ است. هدف نظام است بیدار باشند همه عزیزانی که صدای مرا می‌شنوند... سخنم از اغتشاش است و اغتشاشگران و خط اغتشاش اینها از پیش می‌خواستند دنبال سوژه می‌گردند تا این اغتشاش را به‌وجود بیاورند» (شبکه قدس ـ رژیم ۳مهر۱۴۰۱).
 
شکست هیمنه دستگاه سرکوب ولایت فقیه
گسترش قیام و حضور اقشار مختلف مردم در صحنه قیام، رفتن ترس اجتماعی و شکست هیمنه از یک رژیم سفاک و خون‌ریز را نشان می‌دهد. خامنه‌ای فرتوت پس از جمعبندی آبان ۹۸ با آوردن رئیسی جلاد به‌دنبال این بود که هیچ جرقه‌ای به قیام سراسری منجر نشود. اما علی‌رغم سرکوب شدید و بکارگیری نیروهای یگان ویژه، سپاه و ارتش با گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای و جنگی، رئیسی جلاد نتوانست جلوی سیل خروشان خشم مردم را بگیرد و از جرقهٔ قتل جنایتکارانهٔ مهسا آتشفشان قیام برخاست.
خبرگزاری رویترز ۳مهر۱۴۰۱، با اشاره به وعده رئیسی به سرکوب قیام نوشت: «ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور ایران، متعهد شد که با موج اعتراضاتی که پس از کشته شدن یک زن در بازداشت توسط گشت ارشاد، کشور را فرا گرفته، سرکوب کند. به‌رغم سخنان او، اعتراضات هیچ نشانه‌ای از کاهش پیدا نمی‌کند».
واشنگتن پست ۲۶سپتامبر ۲۰۲۲ با اشاره به شکست دستگاه سرکوب رژیم نوشت: «بنظر ساده برسد تصور کنیم که این دور از تظاهرات‌ها، همانند دفعات قبل، پایان خواهد یافت که در آن ایرانیان کشته می‌شوند و روح آنها له می‌شود. در هر فصل، ایرانیان ریسک بیشتری را برای آزادی خود به‌جان می‌خرند. هیچ حکومتی هر قدر هم که تلاش کند، نمی‌تواند برای همیشه شهروندانش را سرکوب کند».
 
طی ۴۳سال گذشته به‌ویژه در ایام قیام روزی نبوده که رژیم آدرس رهبری قیام را ندهد. رژیم تنها و تنها یک هماورد پیش روی خود دارد؛ سازمان مجاهدین خلق ایران ویک آلترناتیو معتبر، منسجم و حائز همه شرایط برای جایگزینی یعنی شورای ملی مقاومت ایران. این موضوعی است که رژیم هیچگاه از آن غافل نمانده است. به همین علت است که ضمن بسیج ساندیس‌خورها و مزدورانش جهت برپایی ضدتظاهرات، با نعره‌های «مرگ بر منافق» تلاش کرد به نیروهای زخم خورده‌اش روحیه دهد
 
پیش‌آهنگی زنان برانداز
این قیام حاصل یک مقاومت ۴۳ساله است. مقاومتی که در آن زنان که تحت شدیدترین فشارهای سیاسی و اجتماعی و سرکوب سیستماتیک قرار داشتند، در برابر یک آپارتاید جنسی توسط رژیم وحشی زن‌ستیز قد علم کردند و جنگیدند. نیروی محرک در این قیام؛ جوانان شورشی، دختران و پسران بی‌باک و بیم، گرسنگان، کارگران، معلمان و سایر اقشار جامعه و در کانون آن «زنان» می‌باشند.
زنان و نیروهای جوان و شورشی دههٔ۸۰ وجه غالب نیروهای رزمنده صحنه را تشکیل می‌دهند.
نیویورک تایمز ۲۶سپتامبر۲۰۲۲، در مطلبی با عنوان «در تظاهرات‌های ضدحکومتی زنان نقش کانونی دارند» نوشت:
«قبلاً هم زنان ایرانی در اعتراضات علیه نهاد آخوندی شرکت داشته‌اند اما هیچگاه نبوده که در آن واحد جرقه، رهبران و سربازان آن باشند. بیش از دو دوجین تابه‌حال دستگیر شده‌اند و چندین معترض زن کشته شده‌اند، اما با انفجار اعتراضات، بحث فرای حجاب و سراغ خود سیستم رفته است، مینو گفت، ”من مذهبی هستم اما از دست دجالیت و دروغهای این رژیم که رفتارش با ما مردم عادی مثل آشغال است به ستوه آمده‌ام».
 
چرا قیام شهریورماه با اعتراضات قبلی فرق دارد
سایت کانورزیشن ۵مهر ۱۴۰۱ در گزارشی از خیزش سراسری مردم ایران نوشت: «وسعت تظاهرات و میزان خشم در میان این معترضان اخیر غیرعادی است. سه علت که چرا تظاهرات‌های اخیر ایران نسبت به موارد قبلی متفاوت هستند، عبارتند از:
یکم‌: حمایت عمومی از این اعتراضات ظاهراً بیشتر و گسترده‌تر است
دوم: آخرین اعتراضات توسط زنان رهبری می‌شود
سوم: شجاعت نشان داده شده در این تظاهرات بی‌سابقه است».
سایت نیوز مکس ۴مهر ۱۴۰۱ در گزارشی از قیام ده روز مردم نوشت: «اعتراضات در ایران در جهت «انقلاب پیش می‌رود. در ۲۰۱۹اعتراضاتی شد و حدود هزار‌و‌پانصد نفر جان باختند و در نهایت سرکوب به اندازه کافی توسط دولت انجام شد. پس این قیام به چه سمتی می‌رود؟ امروز معترضان در ایران شعار خود را به شعار جدید "تا این انقلاب را به پایان نرسانیم به خانه نمی‌رویم" تغییر داده‌اند».
آری! این قیام تا این نقطه به دست‌آوردهای بزرگی در مسیر سرنگونی دست یافته و یک حلقه جدی و تعیین‌کننده در استمرار سلسله قیامهای مردم ایران برای سرنگونی را تشکیل داده است. این قیام؛ با الهام از کانون‌های شورشی استمرار خواهد یافت و مردم به کمتر از سرنگونی تمام‌عیار رژیم که در شعارشان گفته و تکرار کرده‌اند «اصل نظام نشانه است»، بسنده نخواهند کرد.    

زمان بیداری - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر انسان ایرانی نیاز دارد که بداند در کدام نقطه از مختصات اجتماعی و سیاسی کنونی…

عصیان کاوه‌ها! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

ای شیخ با تهاجم توفان چه می‌کنی با نسل شورشی دلیران چه می‌کنی ای قاتل زنان…

کیان و برنو و عشقش - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای اسب کیان نامه‌یی نوشتم من سوار خوب تو در خاک و خون کشیده شده ولی…

قایقی می‌سازم برای آرزوهایت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

قایقی می‌سازم روبه‌روی آرزوهایت با باری از شبنم و رنگین‌کمان قایقی پر از هجای آبی دوست‌داشتن…

خدای رنگین‌کمان را کشتند - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

آسمان شرم می‌کند از سرودن «رنگین‌کمان» در شفقی لبریز از خون شعر گنگ می‌شود از دست‌دادن…

سنگر می‌سازم در عصب‌های خیابان - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

سنگر می‌سازم با ساروج خون و خشتهایی بی‌شکست از خشم سنگری در دهانهٔ کوچه‌هایی همسایهٔ موج…

گم شوید - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

گم شوید از این وطن شیادها ای شما سرچشمه‌ٔ بیدادها دینتان غارت جنایت قتل و جور…

نغمه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

رساتر از بغض یک ماهی در تنگ شفاف آب، برآمدی یک روز چون صدای گرم تپش…

هر هفته جمعه‌ها - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر هفته جمعه‌ها ز سر خاکت ای شهید یک شورش جدید ببین می‌خورد کلید با دسته‌های…

«سپهر» شورشی! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای شهید قیام «سپهر بیرانوند» جوان شورشی از خرم‌آباد که با تیر مستقیم مأموران جنایت‌پیشه خامنه‌ای…

خود می‌کشی کودک را، خود تعزیه می‌داری! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

در گرامی‌داشت شهدای آبان ۱۳۹۸، در سراسر ایران احساس غم و سوگواری به خشم و خروش…

«... داعش ما شمایید!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی دو سه روز اخیر بسیاری از شهرهای میهن، از ایذه و سمیرم تا سنندج و…

چرا دیکتاتورها در شناخت و تحلیل انقلاب‌ها فلج می‌شوند؟ - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

نبرد ازلیِ دینامیک و فناتیک انقلاب‌ها از کجا و چرا شروع می‌شوند؟ انقلاب‌ها از جایی شروع…

خامنه‌ای و نمایش تکراری «از انکار تا اقرار!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

خامنه‌ای روزی در سخنرانی برای سرکردگان مجمع تشخیص مصلحت حکومتش، انقلاب دمکراتیک مردم ایران را «اغتشاش‌های…

نگاه ضدایرانی خامنه‌ای به خلق بلوچ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مقدمه آنچه که در فرهنگ و ادبیات جوامع به آن ملت، ملیت، قوم، قبیله و طایفه…

در پرتو قیام، رو شدن کانون‌های دولتیِ فساد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی این سال‌ها بارها در مطالب متعدد اجتماعی و صنفی و با نمونه‌های بسیار، دیده‌ایم که…

رجز‌خوانی در عیان‌، ترس‌خوردگی در نهان! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برخلاف ادعا، پروپاگاندا و القائات رسانه‌یی، آنچه در صحنه‌های جوشان قیام از نزدیک لمس و تجربه…

شصت‌ونهمین قطعنامه ملل متحد به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و سرکوب مردم در قیام ایران -…

همزمان با فلاکت و افلاس داخلی نظام ولایت‌فقیه، محکومیتها، تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی رژیم فرتوت نیز…

آبان آتشین، آتشین‌تر برمی‌خیزد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

«آبان آتشین» با گذشت ۳سال از تولد و تکوین آن، هنوز گلگون، تازه و انگیزاننده است.…

یادآر، ز مشعل‌های فروزان یادآر - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

جنبش مشروطه در ایران پس از مبارزات چندین ساله نیروهای پیشتاز و آگاه در برابر استبداد…

روز ۲۴ آبان در ایران چه گذشت و چه برگی ورق خورد؟ - #قیام_سراسری…

روز ۲۴آبان، سالگرد گرامی‌داشت قیام آبان ۹۸ با لرزه بر ارکان نظام ملایان شروع شد. روز…

دست‌آوردهای درخشان قیام در آغاز سومین ماه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مبارزه، عرصه‌ٔ شناخت پدیده‌های انسانی و اجتماعی است. قیام برای آزادی، باران روشنگری و زدودن غبار…

از «آن آبان» تا «این آبان» - #آبان_ادامه_دارد

یک‌سال پیش در چنین روزی نوشتیم: «قیام آبان، یک نقطه‌ٔ عطف در جنبش مقاومت ایران» است؛…

رژیم ولایت فقیه؛ گرانی دارو، ارزانی جان آدمیان - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

نگاهی به تجهیزات و سلاحهای سرد و گرمی که گشتاپوی آخوندی در برابر جوانان آگاه و…