آذر 02, 1401

مسعود رجوی: روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با حداکثـر تهـور و جسارت…

in مسعود رجوی

https://youtu.be/8wOdLY6BlsI?t=59مسعود رجوی - ۲۹ آبان ۱۴۰۱ روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با…
آذر 02, 1401

آموزش برای نسل جوان (شماره ۱۹) - #مسعود_رجوی - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مسعود رجوی

فرافکنی و وارونه‌گویی خامنه‌ای پس از سیلی آتشین قیام درآویختن به مصدق برای شبیه‌سازی دجالگرانهٔ…
آذر 02, 1401

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای گفت: «اغتشاشات و بساط شرارت جمع خواهد شد»، آری با پیروزی…

in مریم رجوی

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای گفت: ”اغتشاشات“ و ”بساط شرارت“ جمع خواهد شد. آری با پیروزی…
آذر 02, 1401

سخنان خانم مریم رجوی در کنفرانس «حمایت از قیام سراسری در ایران برای یک جمهوری…

in مریم رجوی

با شرکت نمایندگان کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه روز پنجشنبه ۲۶آبان…
آذر 02, 1401

مسعود رجوی: خامنه‌ای امروز تهران را با به صحنه آوردن ۴۰هزار پاسدار و بسیجی و…

in مسعود رجوی

مسعود رجوی - ۲۶آبان ۱۴۰۱ خامنه‌ای امروز تهران را با به صحنه آوردن ۴۰هزار پاسدار…
آذر 02, 1401

خانم مریم رجوی: ایران در آستانه تغییر؛ حق مردم ایران برای دفاع از خود و…

in مریم رجوی

مریم رجوی: ایران در آستانه تغییر حق مردم ایران برای دفاع از خود و مبارزه…
آذر 02, 1401

مریم رجوی: حمله جنایتکارانه سپاه پاسداران به احزاب کرد ایرانی در کردستان عراق را قویاً…

in مریم رجوی

توئیت خانم مریم رجوی: حمله جنایتکارانه سپاه پاسداران به احزاب کرد ایرانی در #کردستان عراق…
آذر 02, 1401

نیویورک‌تایمز: چشمان صدها معترض بر اثر اصابت گلوله در ایران نابینا شده است - #قیام_سراسری…

in رسانه های جهان

نیویورک تایمز یکشنبه ۲۹ آبان در گزارشی نوشت صدها معترضی که در جریان سرکوب اعتراضات…
آذر 02, 1401

انتشار اسامی ۱۸ تن دیگر از شهیدان قیام - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in شهیدان راه آزادی

قیام سراسری - ۱۴۹ انتشار اسامی ۱۸ تن دیگر از شهیدان قیام، آمار شهیدان قیام…
آذر 02, 1401

تهاجم مسلحانه به مأموران گشت سرکوبگر انتظامی در زاهدان و هلاکت یکی از مأموران رژیم…

in قیام و اعتراضات

جوانان دلیر زاهدان در یک تهاجم مسلحانه به مأموران گشت سرکوبگر انتظامی در زاهدان یکی…
آذر 02, 1401

خاکسپاری آرمان عمادی از شهیدان قیام سراسری در مرودشت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in شهیدان راه آزادی

مردم و جوانان مرودشت روز دوشنبه ۳۰آبان با حضور گسترده در مراسم تشییع و خاکسپاری…
آذر 02, 1401

جوانرود در آتش و خون - رود جوانان شورشگر جوانرود در شصت و هفتمین روز…

in قیام و اعتراضات

توئیت خانم مریم رجوی: https://twitter.com/Maryam_Rajavi_P/status/1594718121255997450?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1594718121255997450%7Ctwgr%5E6691bf1a261da8222aff46acbe0075af55644d3c%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fnews.mojahedin.org%2Fid%2F5e7c93e6-48ba-4659-bea8-9147d845efc2 مراسم خاکسپاری عرفان کاکایی و بهاالدین ویسی که شب گذشته…
آذر 08, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ شنبه ۵آذر۱۴۰۱ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/775355002

اعتراضات مردم ایران به نقطه کانونی تحولات جهانی تبدیل شد
در حالیکه قیام و خیزش قهرمانانه مردم ایران نسبت به بی عدالتی و ستم و سرکوب و کشتار وارد چهارمین هفته خود می‌شود، جهان نسبت به جنایات حکومت ولایت فقیه واکنش نشان داد و عمیقا از قیام مردم ایران حمایت نمود. یکی از تفاوت‌های این قیام با قیام‌های گذشته حمایت شگفت‌انگیز جامعه جهانی بود. حکومت ولایت فقیه هرگز تصور این را نمی‌کرد که سرکوب مردم و بخصوص جوانان باعث تنفر جهانی از حکومت می‌شود.
این حمایت‌ها علاوه بر اینکه دفاع از حقانیت قیام‌های مردم در سراسر شهرهای ایران است، حکومت ولایت فقیه را در انظار جهانیان بیشتر منزوی نموده و پشتگرمی زیادی را هم برای قیام کنندگان ایجاد خواهد نمود که جامعه جهانی هم در کنار مردم برای رسیدن به خواسته های مشروع‌شان ایستاده است.
حمایت بایدن
سایت صدای آمریکا روز ۱۱مهر پیام جو بایدن را درج نمود که می‌گوید: «دانشجویان و زنان معترض، خواهان حقوق برابر و کرامت انسانی اولیه خود و اصول عادلانه و جهانی هستند که اساس منشور سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر است. رژیم ایران برای دهه‌ها آزادی‌های اساسی را از مردم خود سلب کرده و با زور و خشونت، آرزوهای نسل‌های متوالی را سرکوب کرده است.
ایالات متحده در کنار زنان و شهروندان ایرانی که با شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند می‌ایستد». بایدن در ادامه تاکید کرده که «…ایالات متحده، همچنین مقامات و نهادهای ایرانی، مانند پلیس امنیت اخلاقی را که مسئول اعمال خشونت و سرکوب جامعه مدنی هستند، پاسخگو می‌داند و همین هفته هزینه‌های بیشتری را برای عاملان خشونت علیه معترضان مسالمت آمیز اعمال خواهد کرد. بایدن در این پیام تصریح کرد: «ما به پاسخگو کردن مقامات ایرانی و حمایت از حقوق ایرانیان برای اعتراض آزادانه ادامه خواهیم داد».
حمایت پارلمان اروپا
۸۵ نماینده پارلمان اروپا از تمامی گروه‌های سیاسی، طی بیانیه‌یی سرکوب وحشیانه اعتراضات در ایران را محکوم کردند. دو معاون پارلمان اروپا، ۷تن از روسا و معاونان گروه‌های سیاسی، ۱۳تن از روسا و معاونان کمیسیونهای پارلمانی و ۱۴ عضو کمیسیون خارجی در میان امضا کنندگان می‌باشند.
این بیانیه برای شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا، و جوزپ بورل، نماینده عالی اتحادیه اروپا در سیاست خارجی و امور امنیتی، ارسال شد،
در بیانیه آمده است قیام سراسری به ۱۷۰شهر در ۳۱ استان گسترش یافته است و رژیم ایران تاکنون۴۰ تن را به‌قتل رسانده و ۲۰ هزار تن را دستگیر کرده است
حمایت فرانسه از قیام مردم ایران
خبرگزاری رویترز روز ۴ اکتبر گزارش داد که وزیر امور خارجه فرانسه روز سه شنبه گفت: «اتحادیه اروپا به دنبال مسدود کردن دارایی‌ها و ممنوعیت سفر برای تعدادی از مقامات ایرانی است که در سرکوب معترضان شرکت داشتند». کاترین کولونا به قانونگذاران در پارلمان گفت: « اقدام فرانسه در قلب اتحادیه اروپا… (این است که) کسانی که مسئول سرکوب هستند را با مورد حسابرسی قرار دادن در قبال اعمالشان هدف قرار دهد». رویترز همچنین به نقل از وزیر خارجه فرانسه گزارش داد: «کولونا پیشنهاد کرد که اقدامات جدید می‌تواند مقامات این رژیم سرکوبگر را که فرزندان خودشان را برای زندگی در کشورهای غربی می‌فرستند، هدف قرار دهد».
 
حمایت شگفت انگیز بورل
به گزارش «خبرگزاری فرانسه» جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: «اتحادیه اروپا در حال بررسی تحریم‌ها علیه ایران است. ما به بررسی همه گزینه‌های در اختیارمان از جمله اقدامات محدود کننده برای رسیدگی به قتل “مهسا امینی” و نحوه واکنش نیروهای امنیتی ایران به تظاهرات ادامه خواهیم داد».
همچنین سایت کمیسیون اروپا در تاریخ ۱۲مهر سخنرانی جوزپ بورل در اجلاس عمومی پارلمان اروپا را درج نموده است. بورل در این سخنرانی گفت: «اجازه دهید تحسین خودمان را از تظاهرات ابراز کنم. عمدتاً زنان و همچنین مردان در سراسر ایران به قتل او [مهسا امینی] و سرکوبی که متحمل شده‌اند، اعتراض می‌کنند که برای آنها قیمتی از ده‌ها نفر کشته را به همراه داشته است. اینها واقعیت‌های در صحنه است و فقط نظر نیست. اینها حقایق هستند. در خیابان های ایران، سرکوب تظاهرکنندگان ده‌ها کشته برجای گذاشته است. مردم ایران و به ویژه جوانان ایرانی برای ابراز خشم و آرزوهای خود برای آینده‌ای بهتر و عاری از ظلم به خیابان‌ها آمده‌اند… 
گزارش‌های متعدد به وضوح نشان می‌دهد که واکنش نیروهای امنیتی و پلیس ایران نامتناسب بوده و بنا به گزارشات منجر به جان باختن ده‌ها نفر شده است. تعداد زیادی زخمی و بازداشت شده اند، از جمله چند خبرنگار که این رویدادها را پوشش می‌دهند… من به نوبه خودم، به نمایندگی از 27 کشور عضو، علناً در بیانیه 25 سپتامبر خودم استفاده گسترده و نامتناسب از زور علیه معترضان مسالمت آمیز را بیان کردم و آن را غیرقابل توجیه و غیرقابل قبول دانستم. مردم در ایران مانند هر جای دیگر حق اعتراض مسالمت آمیز دارند. این به همان سادگی است و واضح است که این حق تضمین نشده است».
وزارت خارجه اتریش در بیانیه‌ای اقدام‌های وحشیانه مقام‌های امنیتی ایران در سرکوب اعتراضات را به شدت محکوم کرد و با اشاره به نشست‌های‌آتی اتحادیه اروپا گفت: «ما به همراه شرکای اروپایی خود از اعمال تحریم‌ها علیه کسانی که مسئول نقض حقوق بشر هستند حمایت می‌کنیم».
حمایت شخصیت‌های سیاسی از قیام مردم ایران
مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا، روز۴ اکتبر گفت «زمانی که در ایران تظاهراتی به راه افتاد، ما به وضوح اعلام کردیم که از مردم ایران حمایت می‌کنیم و نه از رژیم ایران».
ویلیام برنز، مدیر سیا CIA درگفتگو با سایت سی بی اس نیوز در تاریخ ۴ اکتبر گفت: «این افراد بسیار شجاع هستند. بسیاری زنان فوق العاده شجاع که در بسیاری زمینه ها صبرشان لبریز شده است و آنها حاضرند این ریسک را بپذیرند و برای اعتراضات به خیابانها بروند. بدلیل اینکه آنها از معضلات اقتصادی، فساد و محدودیت‌های اجتماعی که به ویژه زنان ایران با آن مواجه هستند و همچنین سرکوب سیاسی، خسته شده‌اند و دوباره می‌گویم که این یک نظام استبدادی است و در سرکوب افراد بسیار مهارت دارد و الان آنها بسیار بی‌رحم عمل می‌کنند تا این اعتراضات را هم سرکوب کنند».
جولی زیروویکز عضو پارلمان کانادا ۴ اکتبر در توییتی اینگونه موضع گرفت: «ما در کنار کسانی هستیم که در ایران برای حقوق بشر خود می‌جنگند. رژیم ایران باید بخاطر اعمالش مورد حسابرسی قرار بگیرد».
حمایت کنگره و پارلمان‌ها از قیام
برد شرمن عضو کمیته خارجی کنگره آمریکا در تاریخ ۴ اکتبر با انتشار توییتی اعلام کرد؛ «من از این قطعنامه دو حزبی حمایت کردم تا یاد مرگ غم انگیز مهسا امینی را گرامی بدارم و کمک کنم تا صدای زنان و مردان دلیر و شجاع ایران که خواستار آزادی‌های اساسی هستند به گوش بقیه جهان برسد. امروز آیت الله به اشتباه سعی کرد تا آمریکا و اسرائیل را مقصر اعتراضات ایران بداند. با این حال، از طریق قطعنامه‌هایی مانند این [ قطعنامه]، جهان نشان می‌دهد که حقیقت پشت این اعتراضات روشن است و حمایت از کسانی که خواهان برابری و عدالت در ایران هستند قاطعانه و تزلزل ناپذیر است».
پتر بایر، نماینده پارلمان آلمان با انتشار توییتی اعلام نمود که «دولت فدرال آلمان باید اقدام کند. تحریم‌هایی علیه ایران وضع کند، کشوری که حقوق زنان را سرکوب می‌کند، … باید آنها را بعنوان سازمان تروریستی لیست گذاری کنید».
تام کمیک، عضو پارلمان کانادا طی سخنانی در پارلمان این کشور گفت: «پس از کشتن دختر کرد ژینا امینی (مهسا) رژیم ایران معترضان کرد و ایرانی را با شدیدترین روش ممکن سرکوب می‌کند. با وجود این همه جنایت و سرکوبی که سپاه پاسداران بر کردها و دیگر ایرانیان تحمیل می‌کند، اخلاقی‌ترین موضع این است که کانادا این نهاد سرکوبگر سپاه پاسداران را به فهرست سازمان‌های تروریستی بیفزاید».    

زمان بیداری - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر انسان ایرانی نیاز دارد که بداند در کدام نقطه از مختصات اجتماعی و سیاسی کنونی…

عصیان کاوه‌ها! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

ای شیخ با تهاجم توفان چه می‌کنی با نسل شورشی دلیران چه می‌کنی ای قاتل زنان…

کیان و برنو و عشقش - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای اسب کیان نامه‌یی نوشتم من سوار خوب تو در خاک و خون کشیده شده ولی…

قایقی می‌سازم برای آرزوهایت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

قایقی می‌سازم روبه‌روی آرزوهایت با باری از شبنم و رنگین‌کمان قایقی پر از هجای آبی دوست‌داشتن…

خدای رنگین‌کمان را کشتند - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

آسمان شرم می‌کند از سرودن «رنگین‌کمان» در شفقی لبریز از خون شعر گنگ می‌شود از دست‌دادن…

سنگر می‌سازم در عصب‌های خیابان - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

سنگر می‌سازم با ساروج خون و خشتهایی بی‌شکست از خشم سنگری در دهانهٔ کوچه‌هایی همسایهٔ موج…

گم شوید - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

گم شوید از این وطن شیادها ای شما سرچشمه‌ٔ بیدادها دینتان غارت جنایت قتل و جور…

نغمه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

رساتر از بغض یک ماهی در تنگ شفاف آب، برآمدی یک روز چون صدای گرم تپش…

هر هفته جمعه‌ها - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر هفته جمعه‌ها ز سر خاکت ای شهید یک شورش جدید ببین می‌خورد کلید با دسته‌های…

«سپهر» شورشی! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای شهید قیام «سپهر بیرانوند» جوان شورشی از خرم‌آباد که با تیر مستقیم مأموران جنایت‌پیشه خامنه‌ای…

خود می‌کشی کودک را، خود تعزیه می‌داری! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

در گرامی‌داشت شهدای آبان ۱۳۹۸، در سراسر ایران احساس غم و سوگواری به خشم و خروش…

«... داعش ما شمایید!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی دو سه روز اخیر بسیاری از شهرهای میهن، از ایذه و سمیرم تا سنندج و…

چرا دیکتاتورها در شناخت و تحلیل انقلاب‌ها فلج می‌شوند؟ - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

نبرد ازلیِ دینامیک و فناتیک انقلاب‌ها از کجا و چرا شروع می‌شوند؟ انقلاب‌ها از جایی شروع…

خامنه‌ای و نمایش تکراری «از انکار تا اقرار!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

خامنه‌ای روزی در سخنرانی برای سرکردگان مجمع تشخیص مصلحت حکومتش، انقلاب دمکراتیک مردم ایران را «اغتشاش‌های…

نگاه ضدایرانی خامنه‌ای به خلق بلوچ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مقدمه آنچه که در فرهنگ و ادبیات جوامع به آن ملت، ملیت، قوم، قبیله و طایفه…

در پرتو قیام، رو شدن کانون‌های دولتیِ فساد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی این سال‌ها بارها در مطالب متعدد اجتماعی و صنفی و با نمونه‌های بسیار، دیده‌ایم که…

رجز‌خوانی در عیان‌، ترس‌خوردگی در نهان! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برخلاف ادعا، پروپاگاندا و القائات رسانه‌یی، آنچه در صحنه‌های جوشان قیام از نزدیک لمس و تجربه…

شصت‌ونهمین قطعنامه ملل متحد به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و سرکوب مردم در قیام ایران -…

همزمان با فلاکت و افلاس داخلی نظام ولایت‌فقیه، محکومیتها، تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی رژیم فرتوت نیز…

آبان آتشین، آتشین‌تر برمی‌خیزد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

«آبان آتشین» با گذشت ۳سال از تولد و تکوین آن، هنوز گلگون، تازه و انگیزاننده است.…

یادآر، ز مشعل‌های فروزان یادآر - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

جنبش مشروطه در ایران پس از مبارزات چندین ساله نیروهای پیشتاز و آگاه در برابر استبداد…

روز ۲۴ آبان در ایران چه گذشت و چه برگی ورق خورد؟ - #قیام_سراسری…

روز ۲۴آبان، سالگرد گرامی‌داشت قیام آبان ۹۸ با لرزه بر ارکان نظام ملایان شروع شد. روز…

دست‌آوردهای درخشان قیام در آغاز سومین ماه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مبارزه، عرصه‌ٔ شناخت پدیده‌های انسانی و اجتماعی است. قیام برای آزادی، باران روشنگری و زدودن غبار…

از «آن آبان» تا «این آبان» - #آبان_ادامه_دارد

یک‌سال پیش در چنین روزی نوشتیم: «قیام آبان، یک نقطه‌ٔ عطف در جنبش مقاومت ایران» است؛…

رژیم ولایت فقیه؛ گرانی دارو، ارزانی جان آدمیان - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

نگاهی به تجهیزات و سلاحهای سرد و گرمی که گشتاپوی آخوندی در برابر جوانان آگاه و…