آذر 02, 1401

مسعود رجوی: روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با حداکثـر تهـور و جسارت…

in مسعود رجوی

https://youtu.be/8wOdLY6BlsI?t=59مسعود رجوی - ۲۹ آبان ۱۴۰۱ روزگار قیام و قطعی‌ترین نبرد به هر قیمت با…
آذر 02, 1401

آموزش برای نسل جوان (شماره ۱۹) - #مسعود_رجوی - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مسعود رجوی

فرافکنی و وارونه‌گویی خامنه‌ای پس از سیلی آتشین قیام درآویختن به مصدق برای شبیه‌سازی دجالگرانهٔ…
آذر 02, 1401

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای گفت: «اغتشاشات و بساط شرارت جمع خواهد شد»، آری با پیروزی…

in مریم رجوی

خانم مریم رجوی: خامنه‌ای گفت: ”اغتشاشات“ و ”بساط شرارت“ جمع خواهد شد. آری با پیروزی…
آذر 02, 1401

سخنان خانم مریم رجوی در کنفرانس «حمایت از قیام سراسری در ایران برای یک جمهوری…

in مریم رجوی

با شرکت نمایندگان کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه روز پنجشنبه ۲۶آبان…
آذر 02, 1401

مسعود رجوی: خامنه‌ای امروز تهران را با به صحنه آوردن ۴۰هزار پاسدار و بسیجی و…

in مسعود رجوی

مسعود رجوی - ۲۶آبان ۱۴۰۱ خامنه‌ای امروز تهران را با به صحنه آوردن ۴۰هزار پاسدار…
آذر 02, 1401

خانم مریم رجوی: ایران در آستانه تغییر؛ حق مردم ایران برای دفاع از خود و…

in مریم رجوی

مریم رجوی: ایران در آستانه تغییر حق مردم ایران برای دفاع از خود و مبارزه…
آذر 02, 1401

مریم رجوی: حمله جنایتکارانه سپاه پاسداران به احزاب کرد ایرانی در کردستان عراق را قویاً…

in مریم رجوی

توئیت خانم مریم رجوی: حمله جنایتکارانه سپاه پاسداران به احزاب کرد ایرانی در #کردستان عراق…
آذر 02, 1401

نیویورک‌تایمز: چشمان صدها معترض بر اثر اصابت گلوله در ایران نابینا شده است - #قیام_سراسری…

in رسانه های جهان

نیویورک تایمز یکشنبه ۲۹ آبان در گزارشی نوشت صدها معترضی که در جریان سرکوب اعتراضات…
آذر 02, 1401

انتشار اسامی ۱۸ تن دیگر از شهیدان قیام - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in شهیدان راه آزادی

قیام سراسری - ۱۴۹ انتشار اسامی ۱۸ تن دیگر از شهیدان قیام، آمار شهیدان قیام…
آذر 02, 1401

تهاجم مسلحانه به مأموران گشت سرکوبگر انتظامی در زاهدان و هلاکت یکی از مأموران رژیم…

in قیام و اعتراضات

جوانان دلیر زاهدان در یک تهاجم مسلحانه به مأموران گشت سرکوبگر انتظامی در زاهدان یکی…
آذر 02, 1401

خاکسپاری آرمان عمادی از شهیدان قیام سراسری در مرودشت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in شهیدان راه آزادی

مردم و جوانان مرودشت روز دوشنبه ۳۰آبان با حضور گسترده در مراسم تشییع و خاکسپاری…
آذر 02, 1401

جوانرود در آتش و خون - رود جوانان شورشگر جوانرود در شصت و هفتمین روز…

in قیام و اعتراضات

توئیت خانم مریم رجوی: https://twitter.com/Maryam_Rajavi_P/status/1594718121255997450?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1594718121255997450%7Ctwgr%5E6691bf1a261da8222aff46acbe0075af55644d3c%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fnews.mojahedin.org%2Fid%2F5e7c93e6-48ba-4659-bea8-9147d845efc2 مراسم خاکسپاری عرفان کاکایی و بهاالدین ویسی که شب گذشته…
آذر 08, 1401

اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ شنبه ۵آذر۱۴۰۱ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

in مشروح اخبار سیمای آزادی

https://vimeo.com/775355002

مسیر هر جنبش: گذار از مراحل کمی به کیفی
همهٔ جنبش‌های اجتماعی و سیاسی که از مراحل کمی [یعنی تجمع‌های اولیه و محدود، تبلیغ مطالبات، فراخوان به حضور دیگران، حرکات عرضی، مقطعی بودن اعتراضات، مشخص نبودن سمت‌وسوی آینده، تلاش برای رساندن صدای جنبش به داخل و خارج کشور] عبور می‌کنند و چشم‌اندازها کم‌کم آشکار می‌شوند، به مرحله کیفی [یعنی تجمع‌های سراسری، حضور گستردهٔ اقشار صنفی در اعتراضات، مشخص شدن شعارهای اصلی، تمرکز سراسری بر دشمن اصلی، کسب حمایت داخلی و خارجی، تشدید شتابان شرایط علیه حاکمیت، مشخص شدن آلترناتیو، مشخص شدن رهبری] می‌رسند.
 
مرحله کیفی و ظهور منافع و تهدیدها
هر جنبش هدف‌مند و پایدار، با طی کردن این مراحل، به شرایطی پیچیده‌تر از گذشته پای می‌نهد؛ چرا که عوامل درونی و بیرونیِ اثرگذار بر سمت‌وسوی جنبش، از گذشته فعال‌تر می‌شوند. مثلاً عوامل بیرونی هم‌چون حاکمیتی که جنبش علیه آن پیش رفته است، دسیسه‌های جدید علیه عناصر جنبش و سمت‌وسوی آن تدارک می‌بیند. عوامل خارجی دیگر مثل دولتهای جهان هم متناسب با رابطه‌شان با حاکمیت کشور، مواضع گوناگون مثبت یا منفی می‌گیرند. عواملی که پیشرفت جنبش با سمت‌وسوی آزادی، ضدطبقاتی و نفی تمامیت حاکمیت سیاسی، منافع آنان را تهدید می‌کند، با داشتن وسایل تبلیغاتی کلان، وارد مرحله‌یی جدید برای منحرف کردن هدف اصلی جنبش می‌شوند. تاکتیک اینان بدون ایستادن مقابل پیشرفت جنبش، معمولاً با اثرگذاری بر مسیر جنبش و از درون جنبش اتخاذ می‌شود تا هدف اصلی را از تیزی و جدیت بیاندازند و خواسته‌های بنیادین راهنمای آینده جنبش را به خواسته‌های حداقلی کاهش دهند.
 
شعور سیاسی، طبقاتی و تاریخی = نگاهبان مسیر و اهداف جنبش
باطل‌السحر این تاکتیک‌های ظاهرفریبِ سرایت داده شده به درون جنبش، مسلح بودن عناصر جنبش به شعور سیاسی، شعور طبقاتی، حافظهٔ تاریخی و تمرکز بر دشمن اصلی جنبش است. پاسخ تمامیِ رنج‌ها، اسارت‌ها، شکنجه‌ها، قتل‌عام‌ها، هجرت‌ها، تبعیدها، فراق‌ها، خون‌ها، مصیبتها و مشکلات اقتصادی و فرهنگیِ اقشار مردم ایران و پاسخ تبعیض و نابرابری ۴۳ سالهٔ جنسیتی، در هدف گرفتن دشمن اصلی و دوری جستن از شعارها و مطالباتی است که هدف اصلی را به سایه می‌برد؛ شعارها و مطالبات و رفتارهایی که دشمن اصلی را از آماج تمامیت جنبش دور می‌کند. چه بسا که دشمن اصلی با اتخاذ تاکتیک فریب و دجالیت، شعارها و مطالبات و رفتارهای تقلیل‌دهندهٔ خواسته‌های اصلی جنبش را علیه جنبش علم کند و اذهان را در مورد به‌پای‌دارندگان و پیش‌برندگان جنبش، مسیر جنبش و اهداف آن مخدوش و ضدانگیزه جلوه دهد.
 
سرمایه‌گذاری بر کف خیابان
وقتی جنبشی در کف خیابانهای تمامیِ شهرهای کشور جریان می‌یابد، باید هوشیار بود که تاکتیک و استراتژی جنبش هم در کف خیابان جاری‌ست. بنابراین آنان که پیشرفت یک‌سویه، هدف‌مند و رادیکال جنبش علیه دشمن اصلی را تهدید منافع آینده‌شان می‌دانند، اتفاقاً بر همین کف خیابان سرمایه‌گذاری می‌کنند تا بیشترین تصاویر تبلیغاتی را از کف خیابان کسب کنند و انعکاس ایرانی و جهانی بدهند.
یکی از عواملی که نمونه‌های اتخاذ این تاکتیک برای سمت‌وسو دادن آن مشاهده می‌شود، تلاش برای تقلیل دادن خواسته همه‌جانبهٔ سرنگونی دیکتاتوری ولایت فقیه با برجسته و ویژه کردن موضوع حجاب و بی‌حجاب و «رهایی جسم زن» است.
در دو هفته‌یی که از قیام سراسری می‌گذرد، مشاهده می‌شود که برخی رسانه‌های پرمخاطب تلاش دارند از کل یک قیام سرنگونی‌خواه و ضدطبقاتی و ضددیکتاتوری ولایی، فقط جنبه‌های فعالیت علیه حجاب اجباری و فعالیت برای به‌اصطلاح رهاسازی جسم زن را لانسه کرده و تبلیغ گسترده کنند. واقعیت اما چیست؟
 
رهبری زنان؛ نتیجهٔ دیالکتیکیِ حاکمیت زن‌ستیز
حاکمیت دیکتاتوری ولایت فقیهی جامعیتی از آزادی‌کشی، سانسور اندیشه و بیان و قلم، استثمار افسارگسیختهٔ طبقاتی، استثمار افسارگسیختهٔ جنسیتی، پوشش و حجاب اجباری، دین اجباری، خدای اجباری، تمامیت‌خواهی سیاسی و انحصارگرایی ایدئولوژیک است.
این ساختار در این ۴۳سال با دو رویکرد، شناخته شده است: ضداختیار و آزادی / زن‌ستیزی.
واقعیت این است که زنان ایران با هر گرایش عقیدتی، سیاسی و تعلق تشکیلاتی، بیشترین رنج‌ها، اجبارها، تحمیل‌ها و سرکوب‌های مضاعف را در ۴۳سال حاکمیت دیکتاتوری آخوندی تاب آورده‌اند. به همین دلیل هم توان و انرژی و آزادیخواهی زنان هم‌چون فنری فشرده شده، همواره مستعد رها شدن بوده است. از این رو منطق دیالکتیکی، مجاب می‌کند که در مبارزه با دیکتاتوری زن‌ستیز آخوندی، رهبری جنبش با زنان باشد. این رهبری اکنون در کف خیابانهای ایران با پیشتازی زنان، به نبردی عینی پای گذاشته است. از طرفی اما مشاهده می‌شود که متأسفانه عواملی در کار تقلیل نقش رهبری زنان با رویکردهایی بازدارندهٔ تحقق اهداف کلان جنبش هستند.
 
دو تهدید و دو تجربه و درس تاریخی
هدف مبارزه با این حاکمیت از سال۱۳۵۸ تا ۱۴۰۱ برای رهایی این عناصر و ارزش‌ها از تملک‌های ایدئولوژیک و سیاسی بوده است. این مبارزه وقتی به هدف همه‌جانبه‌اش می‌رسد که نوک پیکان نبرد بر تمامیت دشمن اصلی مردم ایران که دیکتاتوری ولایی است متمرکز باشد. این پیکان را از جامعیتش تهی کردن، تراشیدن، نازک کردن و از تمامی عناصرش تهی نمودن تا فقط موی و جسم زن را برجسته کردن، بی‌تردید و بی‌تعارف:
الف ـ در صادقانه‌ترین رویکرد، نداشتن اشعار سیاسی نسبت به آثار منفی آن در اذهان مخاطبان داخلی و بین‌المللی دربارهٔ وزن و جایگاه مبارزه‌یی تاریخی، طولانی و اصیل برای تحقق آزادی، دمکراسی و برابری در ایران است.
ب ـ بازی خوردن از اهداف بورژوازی برای منحرف کردن مسیر و هدف سرنگونی‌خواهیِ دیکتاتوری ولایی است که زن را جز کالایی برای سوداگری استثماری نمی‌بیند و از آن جز برآوردن همین هدف سوداگرانه را نمی‌خواهد.
[یادآوری می‌شود که نه کشف حجاب اجباری رضاخانی و نه حجاب اجباری ولایت فقیهی، هیچ‌کدام ذره‌یی به رهایی زن ایرانی از قیدوبندهای استثمار جنسی و نگرش جنسیتی به آن خدمت نکرده‌اند. هر دو درس تاریخی، این رهنمود را تأکید می‌کنند که تنها راه، فعالیت و برنامهٔ موفق برای رهایی زن و مرد ایرانی از رسوبات جنسیتی و مرداب استثماری، شرکت مشترک زن و مرد ایرانی در مبارزه‌یی آزادیخواهانه و ضد طبقاتی علیه طبقه و حاکمیت دیکتاتوری و استثمارگر است.]
 
بورژوازی و ارتجاع؛ مترصد دزدیدن سرمایهٔ ۴۳ساله
واقعیت پررنگ در صحنهٔ سیاسی ایران که علیه کلیت دیکتاتوری آخوندی شکل گرفته است، به همهٔ ما زنان و مردان ایرانی گوشزد می‌کند که منافع مشترک بورژوازی و ارتجاع، مترصد دزدیدن خشم و خروش ۴۳ سالهٔ مردم ایران است تا با توان وسیع تبلیغاتی و امکانات میدانی و رسانه‌یی خود، عظمت این جنبش تاریخی، طولانی، ضداستثماری، ضد طبقاتی و ضد هر نوع دیکتاتوری را به «انقلاب زنانه» ــ آن هم نه جامع، بلکه در حد مو و جسم زن ــ کاهش دهد و بسته‌بندی‌اش کند.
 
رسالت تاریخی در برابر تاکتیک‌های بازدارندهٔ پیروزی
شعور سیاسی، شعور طبقاتی، شعور و دانش تاریخی و رسالت زن و مرد ایرانی در این برهه از موقعیت پیشروندهٔ جنبش بزرگ سراسریِ مهر ۱۴۰۱، در تمرکز مبارزه با حداکثرخواهیِ سرنگونیِ جمهوری اسلامی متبلور می‌شود. رهایی زن و مرد ایرانی از قیدوبندهای تاریخیِ استثمار جنسی و طبقاتی، حجاب اجباری، دین اجباری، پادشاه و فقیه اجباری و سلطهٔ اجباری، در مبارزه‌یی فراگیر و ملی و متحد برای تحقق فرصت تاریخیِ نشاندن تبسم بر رخ ایران‌زمین است.
پیشرفت مبارزات، پرداخت بهای سنگین جانی، روحی، روانی، عاطفی و تکامل قیامهای ۴۳سال گذشته، چشم‌انداز خجستهٔ آینده را اینک هویدا نموده‌اند. تضمین تحقق این خجستگی، یادآوری فوریت هوشیاری در تمامی مراحل کیفی این نبرد سرنوشت‌ساز در برابر تاکتیک‌های بازدارندهٔ پیروزی آن است.    

زمان بیداری - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر انسان ایرانی نیاز دارد که بداند در کدام نقطه از مختصات اجتماعی و سیاسی کنونی…

عصیان کاوه‌ها! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

ای شیخ با تهاجم توفان چه می‌کنی با نسل شورشی دلیران چه می‌کنی ای قاتل زنان…

کیان و برنو و عشقش - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای اسب کیان نامه‌یی نوشتم من سوار خوب تو در خاک و خون کشیده شده ولی…

قایقی می‌سازم برای آرزوهایت - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

قایقی می‌سازم روبه‌روی آرزوهایت با باری از شبنم و رنگین‌کمان قایقی پر از هجای آبی دوست‌داشتن…

خدای رنگین‌کمان را کشتند - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

آسمان شرم می‌کند از سرودن «رنگین‌کمان» در شفقی لبریز از خون شعر گنگ می‌شود از دست‌دادن…

سنگر می‌سازم در عصب‌های خیابان - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

سنگر می‌سازم با ساروج خون و خشتهایی بی‌شکست از خشم سنگری در دهانهٔ کوچه‌هایی همسایهٔ موج…

گم شوید - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

گم شوید از این وطن شیادها ای شما سرچشمه‌ٔ بیدادها دینتان غارت جنایت قتل و جور…

نغمه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

رساتر از بغض یک ماهی در تنگ شفاف آب، برآمدی یک روز چون صدای گرم تپش…

هر هفته جمعه‌ها - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

هر هفته جمعه‌ها ز سر خاکت ای شهید یک شورش جدید ببین می‌خورد کلید با دسته‌های…

«سپهر» شورشی! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برای شهید قیام «سپهر بیرانوند» جوان شورشی از خرم‌آباد که با تیر مستقیم مأموران جنایت‌پیشه خامنه‌ای…

خود می‌کشی کودک را، خود تعزیه می‌داری! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

در گرامی‌داشت شهدای آبان ۱۳۹۸، در سراسر ایران احساس غم و سوگواری به خشم و خروش…

«... داعش ما شمایید!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی دو سه روز اخیر بسیاری از شهرهای میهن، از ایذه و سمیرم تا سنندج و…

چرا دیکتاتورها در شناخت و تحلیل انقلاب‌ها فلج می‌شوند؟ - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

نبرد ازلیِ دینامیک و فناتیک انقلاب‌ها از کجا و چرا شروع می‌شوند؟ انقلاب‌ها از جایی شروع…

خامنه‌ای و نمایش تکراری «از انکار تا اقرار!» - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

خامنه‌ای روزی در سخنرانی برای سرکردگان مجمع تشخیص مصلحت حکومتش، انقلاب دمکراتیک مردم ایران را «اغتشاش‌های…

نگاه ضدایرانی خامنه‌ای به خلق بلوچ - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مقدمه آنچه که در فرهنگ و ادبیات جوامع به آن ملت، ملیت، قوم، قبیله و طایفه…

در پرتو قیام، رو شدن کانون‌های دولتیِ فساد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

طی این سال‌ها بارها در مطالب متعدد اجتماعی و صنفی و با نمونه‌های بسیار، دیده‌ایم که…

رجز‌خوانی در عیان‌، ترس‌خوردگی در نهان! - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

برخلاف ادعا، پروپاگاندا و القائات رسانه‌یی، آنچه در صحنه‌های جوشان قیام از نزدیک لمس و تجربه…

شصت‌ونهمین قطعنامه ملل متحد به‌خاطر نقض حقوق‌بشر و سرکوب مردم در قیام ایران -…

همزمان با فلاکت و افلاس داخلی نظام ولایت‌فقیه، محکومیتها، تحریم‌ها و انزوای بین‌المللی رژیم فرتوت نیز…

آبان آتشین، آتشین‌تر برمی‌خیزد - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

«آبان آتشین» با گذشت ۳سال از تولد و تکوین آن، هنوز گلگون، تازه و انگیزاننده است.…

یادآر، ز مشعل‌های فروزان یادآر - #مرگ_بر_ستمگر_چه_شاه_باشه_چه_رهبر

جنبش مشروطه در ایران پس از مبارزات چندین ساله نیروهای پیشتاز و آگاه در برابر استبداد…

روز ۲۴ آبان در ایران چه گذشت و چه برگی ورق خورد؟ - #قیام_سراسری…

روز ۲۴آبان، سالگرد گرامی‌داشت قیام آبان ۹۸ با لرزه بر ارکان نظام ملایان شروع شد. روز…

دست‌آوردهای درخشان قیام در آغاز سومین ماه - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

مبارزه، عرصه‌ٔ شناخت پدیده‌های انسانی و اجتماعی است. قیام برای آزادی، باران روشنگری و زدودن غبار…

از «آن آبان» تا «این آبان» - #آبان_ادامه_دارد

یک‌سال پیش در چنین روزی نوشتیم: «قیام آبان، یک نقطه‌ٔ عطف در جنبش مقاومت ایران» است؛…

رژیم ولایت فقیه؛ گرانی دارو، ارزانی جان آدمیان - #قیام_سراسری #قیام_تا_سرنگونی

نگاهی به تجهیزات و سلاحهای سرد و گرمی که گشتاپوی آخوندی در برابر جوانان آگاه و…