خانم لیندا کارلسون دادستان کارآزموده سوئدی است که به‌دلیل سوابق کاری خود لابد پرونده دهها جنایتکار را بررسی کرده است. اما رسیدگی به یکی از نازل‌ترین دژخیمان فاشیزم مذهبی حاکم بر ایران، قطعاً تجربه منحصر به‌فردی برایش بوده است.
او با تعبیر «کارخانه کشتار»، بهت و حیرت خود را از جنایتکارانی که با فتوای خمینی زندانیان سیاسی سرموضع را اعدام کردند نشان داد.
 
متهمی که هم‌چنان فکر می‌کند بازجوست!
خانم کارلسون از همان ابتدای کار با فردی مواجه شد که با سخیف‌ترین برخوردها و دروغ‌ها به انکار بدیهیات برخاست و توهین به شاهدان و قربانیان این جنایت را در پیش گرفت و تا روز آخر هم دست از آن برنداشت.
در برابر تمامی اسناد و شهادت‌های مستقیم شاهدان جنایت قتل‌عام ۶۷ که یکی از یکی مستدل‌تر و روشن‌تر بود، تا آخرین روزهای تشکیل دادگاه، پاسخ حمید نوری فقط یاوه‌گویی و هرزه‌درایی بود که با مجیزگویی مهوع از قاضی دادگاه آمیخته شده بود؛ گویا چنین فکر می‌کرد که در چنین دادگاهی هم با پاچه‌خواری به سبک ولایت می‌توان کار پیش برد!
البته برخوردهای دژخیم حمید نوری در دادگاه نیاز به مجالی دیگر برای مطالعه دارد، اما سخافت و رذالت وی چنان در محاورات دادگاه عیان بود که نشان می‌داد خوی ددمنش پاسدارگونه‌ٔ ضدبشری زمان «خدمت» در زندان را هم‌چنان به تمام و کمال حفظ کرده و چه بسا که هنوز خود را در همان موضع می‌پندارد!
 
باورش هم‌چنان سخت است!
آیا تا به‌حال هیچ دادستان و قاضی و وکیلی، گذارش به چنین پرونده‌ٔ مشحون از جنایتی افتاده است؟ آن هم نه در زمان برده‌داری و قرون وسطی، بلکه در همین دوران معاصر!
آخر چطور باورپذیر است که پیرمردی ۸۵ساله که عنوان رهبری یک کشور با سابقه تمدن چند هزار ساله را یدک می‌کشید، به چنان درجه‌ای از سبعیت رسیده باشد که چنین فتوایی برای قتل‌عام هزاران زندانی دست بسته بدهد؟
کشتار جوانانی که یا از مبارزان فداکار و زندانی و شکنجه شده‌ٔ نظام دیکتاتوری شاه بودند، یا نوباوگان و نوجوانانی که در زمان دستگیری حتی به سن قانونی هم نرسیده و ماکزیمم جرم‌شان شرکت در تظاهرات یا فروش نشریهٔ مجاهد بوده است.
هضم این فتوای قتل‌عام و فرمان قاطع کشتار به ابراهیم رئیسی و حسین‌علی نیری و اشراقی که با همکاری امثال دژخیم حمید نوری و ناصریان انجام شد، بسا سنگین و ناشدنی می‌نماید. خمینی ملعون به تمامی جلادان حکومتی تا قضات شرع خودش فرمان داده بود که بدون کوچکترین رحم و مراعات قانونی و حتی شرعی، یک به یک زندانیان را حلق‌آویز کنند.
 
جنایتی که هنوز ادامه دارد... 
این جنایت هم‌چنان «ادامه دار» محسوب می‌شود، زیرا که پیکر آن مظلوم‌ترین و بی‌پناه‌ترین دختران و پسران این میهن را در خاموشی شب در گورهای جمعی پنهان کردند و حتی نام و نشانی از مزار آنها به خانواده‌های داغدارشان ندادند. چنین است که پس از گذشت بیش از سی و چهار سال از آن جنایت، هنوز بستگان قربانیان در پی گور عزیزانشان برای سوگواری هستند.
اما کشتار جوانان دلیر ایران از غروب غمبار ۳۰ خردادسال۱۳۶۰ آغاز شد. موج‌های پی‌درپی تیرباران و اعدام و حلق‌آویز و تیر خلاص‌های شبانه تمامی نداشت.
زندانهای ایران مملو از جوانان مجاهد و مبارز و ترقی خواه بود. سلول‌هایی که در اثر دستگیری گسترده و شکنجه‌ٔ وحشیانه و سرکوب خونین پاسداران ارتجاع، بی‌وقفه پر و خالی می‌شد.
 
وظیفه‌ای سنگین بر دوش زندانیان زیر شکنجه
ناگفته روشن است که در چنان جنون ضدانسانی برای کشتار و خون‌ریزی و اعدام، دیگر سخن گفتن از موضوعات صنفی و یا حقوق زندانی نظیر محل مناسب برای تحمل کیفر، دادرسی عادلانه و داشتن وکیل و حق دفاع از خود، چیزی جز طنزی تلخ نبود!
اما ثبت و به‌خاطر سپردن جنایات صورت گرفته همیشه و در همه حال از وظایف اولیه و فراموشی ناپذیر زندانیان بود. رنج دیدگانی که حتی اگر گمان نمی‌بردند که بتوانند از این کویر وحشت عبور کنند، اما وظیفه خود می‌دانستد که مردم ایران و نهادهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و دست آخر دولتهای مدعی رعایت حقوق‌بشر را از آنچه در سیاهچاله‌های خمینی گذشته و می‌گذرد، آگاه کنند.
این زندانیان در عین تحمل شکنجه و رنج اسارت، وظیفه داشتند صدای شهدایی باشند که به قیمت شهادت، دست از آرمان آزادی برندارند؛ پس باید فریاد می‌کردند که جهان بداند و آگاه شود که چه بر سر رشیدترین فرزندان ایران آمده است. اگر چه که ابعاد بیدادگریها و بی‌مروتی‌ها و عمق رذالت پاسداران خمینی هرگز به تمامی منتشر نگردید.
 
... و اکنون دادخواهی
حالا پس از دستگیری حمید عباسی-نوری در سوئد، یکی از دژخیمان این جنایت مورد حسابرسی قرار گرفته است. از یادها، اما نرفته است که اولین خبررسانی‌ها به جامعه جهانی از قتل‌عام زندانیان به فرمان خمینی، توسط رهبر مقاومت، آقای مسعود رجوی انجام شد.
اکنون با شتاب دادن به جنبش دادخواهی توسط خانم مریم رجوی سرانجام یکی از دژخیمان مجری این جنایت که سرسپردگی خود را به نظام جهل و جور خمینی- خامنه‌ای به اثبات رسانده بود، پای میز محاکمه است.
چه بسا که این دژخیم در ابتدا تصور می‌کرد که در یک سناریوی بزرگ توسط عوامل پشت پرده، نقش کوچکی به وی سپرده شده و پس از پایان بازی مورد تفقد ملوکانه قرار می‌گیرد. اما با پشتکار و تلاش‌های شبانه‌روزی اعضا و هواداران مقاومت که اسناد و مدارک محرز و شهادت‌های خلل‌ناپذیری برای دادگاه ارائه کرده‌اند و نیز به‌خصوص با پایداری اشرف‌نشانان و خانواده‌های سربداران که نزدیک به ده ماه از روبه‌روی پنجره‌های دادگاه سوئد دور نگردیده‌اند، بازی از دست شاه و وزیر فاشیزم مذهبی‌خارج گردید.
اکنون دژخیم-پاسدار ولایت‌معاش که مشغول به لفت و لیس در سفره‌ٔ پهن شده از غارت اموال مردم ایران بود، در آستانه رفتن به زندان حبس ابد است.
 
اندک زمانی برای تسلی، امیدی برای تداوم
آنان که در راهروی مرگ زندان گوهردشت بوده‌اند هنوز هم به‌خوبی بیاد دارند که چه بر سر دوستان و همرزمان و رفقای پرشور و آرمان‌گرایی آمد که حسرت یک آخ را هم بر دل جنایتکاران گذاشتند.
آنان که حلاج و بابک خرمدین و میرزا رضا کرمانی و میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل و ملک‌المتکلمین و میرزا آقاخان کرمانی و آخوندزاده و احمد روحی و جردانو برنو و ژاندارک و یان هوس و هزاران جان شیفته را نمایندگی می‌کردند، بر سر عهد و پیمان خود با مردم و خلق قهرمان ایران تا به آخر ایستادند.
شاهدان قتل‌عام زندانیان سیاسی در گوهردشت بیاد دارند که حمید نوری تک به تک یارانشان را صدا می‌زد، آنان را فاتحانه در یک صف به سمت سالن مرگ قرار می‌داد و با صدای نحس مرگ‌آلودش می‌گفت: «حرکت... !»
شک ندارم همه دوستان و برادران و خواهران و رفقایمان در آخرین لحظات حیات و مبارزه خود در برابر فاشیزم مذهبی و مهره‌های بی‌مقدارش، آخرین لحظه‌های دلاوران و شیفتگان آزادی در انقلاب مشروطه ایران را به‌یاد می‌آوردند. آنجا که میرزا آقاخان کرمانی و آخوندزاده و احمد روحی را سر بریدند و میرزا جهانگیرخان صوراسرافیل و ملک‌المتکلمین، دو تن از بیدار دلان و روشنفکران آن زمان به دستور محمدعلی شاه در باغ‌شاه خفه شدند. در این صحنه‌ٔ شور انگیز، به مبارزان راه آزادی نیز گفته شد: «برخیزید بیایید!» و ملک‌المتکلمین با آواز دلکش و بلند چنین خواند:
«ما بارگه دادیم این رفت ستم بر ما بر بارگه عدوان آیا چه رسد خذلان»
اکنون اما زمان اندکی برای تسلی و شادکامی است. دژخیم حمید نوری با تقاضای دادستان سوئدی، با انبوهی سند و مدرک قوی و محکم به اشد مجازات نزدیک و نزدیک‌تر گردیده است تا آغازی باشد برای دادرسی‌های بزرگتری درباره‌ٔ علی خامنه‌ای و ابراهیم رئیسی و دیگر سردمداران سلطنت ولایت مطلقه فقیه.
از خانواده بزرگ مقاومت و به‌ویژه خانواده قهرمان سربداران و اشرف‌نشانان، بسیار سپاسگزاریم که در این کارزار سنگ‌تمام گذاشتند. به امید پیروزیهای درخشان آینده. 

شکنجه کن، بکش، تکذیب کن و قهقهه بزن

این تصویری کوچک از کابوس بزرگی است که ۴۳سال کشور و مردم ما را به گروگان…

نظام قتل‌عام و دو رویکرد متفاوت به دادگاه سوئد

به‌دنبال تقاضای حکم حبس ابدا برای حمید نوری، از سوی دادستان دادگاه سوئد، خانم کریستینا لیندوف…

جنبش دادخواهی؛ کمینگاه بی‌توقف تاریخ

آنچه از دادخواهیِ خون بیدار قتل‌عام شدگان تابستان ۶۷ در بستر زمان در تکاپوست، پویایی آن…

معجون وقاحت با چاشنی دروغ

آقای حمید عباسی(نوری)، شما به‌اتهام شراکت در اجرای فتوای خمینی مبنی بر کشتار هزاران زندانی سیاسی…

اشرف‌نشان‌ها، بازوان خستگی‌ناپذیر جنبش دادخواهی

روز ۱۴اردیبهشت آخرین جلسهٔ محاکمهٔ دژخیم حمید نوری در دادگاه استکهلم برگزار شد. در این جلسه…

دادگاه سوئد، پیروزی مقاومت و زوزه‌های رژیم

با اعلام درخواست دادستان سوئد مبنی بر اشد مجازات و حبس ابد برای دژخیم حمید نوری،…

دادگاه سوئد و واکنش‌های هیستریک نظام

در علم روانشناسی «هیستری» را «احساسات غیرقابل کنترل» می‌نامند و روانشناسان علت آن را «یک رنج…

رونمایی از «کارخانه کشتار» مجاهدین سر موضع ـ مجید صاحب‌جمع

خانم لیندا کارلسون دادستان کارآزموده سوئدی است که به‌دلیل سوابق کاری خود لابد پرونده دهها جنایتکار…

محاکمه حمید نوری؛ پایان یک آغاز!

شمار دادگاههای برگزار شده برای یکی از مجریان کشتار ضدبشری زندانیان سیاسی دست بسته در سال۶۷…

با سالکان «شمع شبانه» در آستانهٔ نتیجهٔ دادگاه سوئد

کمک کن ای عزیز! همراه شو باز کمک کن پرده از این شب برانداز کمک کن…

درخواست حبس ابد برای دژخیم مرگ‌آشام

تقاضای حکم حبس ابد از سوی دادستان دادگاه سوئد، کریستینا لیندوف کارلسون، برای یک کارچرخان مرگ…

جنبش سراسریِ دادخواهی؛ پاسخ قاطع نجات ایران

جنبش دادخواهی را در وصف خون‌خواهی آزادیخواهان ایران‌زمین در طی ۴۳ حاکمیت ملایان، می‌شناسیم. این جنبش…

قتل‌عام ۶۷ در کانون توجه نهادهای بین‌المللی

هنگامی که خامنه‌ای برای مقابله با جامعهٔ انفجاری، تصمیم گرفته بود که رئیسی جلاد را بر…

پرچم #دادخواهی بر بام جهان

پرچم #دادخواهی بر بام جهان روزی که مجاهدان سرموضع در زندانهای اوین و گوهردشت و رشت…

ایران؛ هر #دادخواهی برگی از مطالبهٔ #سرنگونی

در هفته‌های اخیر شاهد هماهنگ شدن دادخواهی‌ها و گسترش آنها در ایران‌زمین هستیم. دادخواهی بی‌توقف مادر…

#جنبش_دادخواهی، سایه به سایه و چشم در چشم جنایت - #دادخواهی

رویش دم‌افزون دادخواهان و پدیدهٔ دادخواهی از متن جامعهٔ انفجاری، واقعیتی انکارناپذیر است. به این واقعیت…

«کم‌کاری» جلادان در شکنجه و قتل‌عام بیشتر!

محاکمهٔ یک دژخیم وقیح در دادگاه سوئد، نگاهها را متوجه قتل‌عام۶۷ و نسلی کرده است که…

«شاید خدا می‌خواست ...» - #دادخواهی

 سولهٔ مرگ برای چشمان اصغر مهدی‌زاده که حماسه‌ٔ غرورآمیز شرف مجاهدین را بازگو کرد: شاید خدا…

رژیم در حسابرسی #قتل‌_عام؛ #حمید_نوری چه فرموده‌یی را پیش می‌برد؟ - #دادخواهی

مثلثی را در نظر بگیرید که طلسم هستی، بود و وجود حاکمیت ولایت فقیه در آن…

دفاعیات ( #حمید_نوری ) مباشر قتل‌عام و برگی که ورق خورد - #قتل_عام67 #دادخواهی

در دنبال کردن رخدادهای دادگاه محاکمهٔ حمیدی نوری، باید همواره به این اصل بنیادین توجه داشته…

#جنبش_دادخواهی ـ دادگاه #حمید_نوری و تسویه نهایی... - #قتل_عام67 #رئیسی_جلاد67

https://youtu.be/QM0oy0_UVDMدژخیم حمید نوری که تا دیروز هویتش را در دادیاری زندان با نام حمید عباسی انکار…

مرگ‌آشامی با چنتهٔ خالی و وقاحتی خمینی‌گونه - #حمید_نوری #رئیسی_جلاد67

ایدئولوژی و نظام دژخیم‌پرور حمید نوری، در دادگاه استکهلم با سناریویی مضحک و بنا شده بر…

صدای میهن؛ #جنبش_دادخواهی، بذرافشان «داد» مردم #ایران - #قتل_عام67 #دادخواهی - #WESupportMEK

«زنگار با سنگ مرمر چه تواند کرد یا غل و زنجیر با توفان؟ یا غل و…

ابعاد حیرت‌انگیز نبرد تاریخیِ #دادخواهی

موضوع داغ روز ایران، دادخواهی است. اکنون ایران‌زمین به جبهه‌های نبرد تاریخیِ دادخواهی پای نهاده است.…

من آرزویی دارم؛ ایرانی سراسر دادخواه - #دادخواهی

من شگفتم، آری سال‌ها رفت، ولی با تو هرگز لب به «آری» نگشودم. من چه زیبا…

اشرف! نگاه کن! جهان خبردار را - #قتل_عام67 #دادخواهی

در روزهای ملتهب آبان، شهادت‌های تکان‌دهنده و تأثیرگذار شاهدان مجاهد خلق در دادگاه محاکمهٔ حمید نوری،…

با شقایقی به لب در عبور از راهرو مرگ - #قتل_عام67 #دادخواهی

راهرو مرگ «راهرو مرگ» اسمی است که زندانیان سیاسی دههٔ ۶۰، از جمله زندانیان گوهردشت آن…

بدنامی و سفر به دوزخ، در کمین مرگ‌فرمایان - #سرنگونی

«مرگ در خاموشی»! عنوان یادداشتی است که یک روزنامه‌نگار سایت حکومتی انصاف‌نیوز در مورد دراکولای خون‌آشام،…

#جنبش_دادخواهی در #آلبانی؛ چند گام به پیش - #مجاهدین_خلق

روز سه‌شنبه ۴آبان ۱۴۰۰ رئیس دادگاه استکهلم در سی‌وسومین جلسهٔ محاکمهٔ دژخیم حمید نوری اعلام کرد…

بر آستان آبان - #آبان_ادامه_دارد #آبان_خونین

واژهٔ «آبان» در فرهنگ گفتار و نوشتار ایرانیان از بار تقویمی و یک ماه در گاه‌شمار…

داوود رحمانی؛ جان و جوهر نظام قتل‌عام - #دادخواهی

تاریخ شکنجه از آن جا آغاز می‌شود که انسانی به خود اجازه داد، دسترنج و ثمره…

با باد صبا در قطعهٔ ۴۱ بهشت زهرا - #دادخواهی

در تاریخ مبارزات ملتها برای آزادی و رسیدن به حقوق اجتماعی و انسانی، کمتر کشوری را…

قطعهٔ ۴۱ بهشت‌زهرا؛ سند شرافت یک نسل - #دادخواهی

در اینجا سنگ‌ها را شکسته‌اند! اینجا قطعهٔ «اعدامی‌ها» ست. این نخستین پیامی است که با نزدیک…

#جنبش_دادخواهی ـ شاهدان #قتل‌_عام67 رودروی #رئیسی_جلاد۶۷

https://youtu.be/cAfombw0a3w با مشاهدهٔ تصاویر جنایت در اردوگاههای مرگ چه احساسی پیدا می‌کنید؟ روایت یک شاهد قتل‌عام…

فراخوان به کیفرخواست ملی در دادگاه استکهلم - #دادخواهی #رئیسی_جلاد67

«از همهٔ ایرانیان با هر عقیده‌یی می‌خواهم که بیایند این‌جا تا صف ایرانی را در جلو…

ضرورت توسعهٔ #دادخواهی و طرح محاکمهٔ جلادان #رئیسی_جلاد67

به یک واقعیت عبرت‌ناک باید چشم گشود. نسل‌های امروزین ایران یا از دیکتاتوری شاه تصوری ندارند…

جنبش دادخواهی و ضد جنبش دادخواهی - #دادخواهی #قتل_عام67 #رئیسی_جلاد67

https://youtu.be/oZNk2atNOmYهمزمان با اوجگیری جنبش دادخواهی از قتل‌عام شدگان سال۶۷ شاهد یک ضد جنبش هم هستیم که…

طلایه‌های قیامی دیگر در خشم ارتش گرسنگان

با ورود نظام ولایت فقیه به فاز سرنگونی، سلسلهٔ از قیامهای آتشین در تقدیر است و…

دروغهای رئیسی جلاد و واقعیت سفره‌های خالی

در هراس از خروش و خیزش فزایندهٔ مردم در شهرهای مختلف و گسترش آن به سایر…

پاسخ کوبندهٔ مردم به‌رئیسی جلاد

آخوند رئیسی دوشنبه شب ۱۹اردیبهشت در صحنهٔ تلویزیون ظاهر شد و ضمن عادی جلوه دادن قطار…

نان گران شد - م. شوق

نان گران شد نانوایی بسته است سفره‌ها از بی‌نوایی خسته است من ولی از هم‌صدایی می‌سرایم…

ارتزاق تمساح ولایت فقیه از گروگانگیری و تروریسم

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس در تاریخ ۲۱اردیبهشت ۱۴۰۱ در خبری به‌نقل از وزارت بدنام اطلاع داد…

قتل‌عام با گرسنگی، پاسخ چیست؟

در امتداد گرانی صد تا چهارصد درصدی کالاها و گرانی نان این روزها شاهد سلسله‌ای از…

بازی با گرانی، بازی با آتش

خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) میزان افزایش قیمت شماری از اقلام اساسی مورد نیاز مردم بر اثر…

رخداد ـ آنتورپ؛ سرنوشت ذلت‌بار یک مزدور!

https://youtu.be/P9_u3nMtcqwپاسخ دادگاه استیناف به ۳مزدور نفوذی تماشایی‌ست. دادگاه با افزایش حکم و جریمه، حساب مزدوران را…

دشمنی دیرینه و خونین خامنه‌ای با کارگران – عباس داوری

روز ۱۹اردیبهشت ۱۴۰۱، خامنه‌ای در دیداری با کارگران دست‌چین‌شده کینهٔ دیرینهٔ خود نسبت به طبقهٔ کارگر…

دجالیت سخیف خامنه‌ای برای مهار قیام کارگران

به نظر می‌رسد که حق‌طلبی کارگران و بازنشستگان و معلمان و سایر اقشار، «عمود خیمه نظام»…

قتل‌عام با گرسنگی - قیام گرسنگان

۹ماه پیش خامنه‌ای هنگام منصوب کردن رئیسی جلاد بر مستند ریاست‌جمهوری او را شاخص «مردم‌سالاری» نامید.…

کرهٔ زهرآلود از آب گل‌آلود!

ابهام بر سفره‌های مردم سایه افکنده و خانواده‌ها نمی‌دانند نانی را که امروز می‌خورند، فردا هم…

دادگاه آنتورپ، ایران؛ آه... اگر قانون...

رأی دادگاه آنتورپ بلژیک در روز ۲۰اردیبهشت ۱۴۰۱ هر ایرانیِ پویندهٔ آزادی، دموکراسی و قانون را…

خامنه‌ای و رئیسی در تزلزل و هراس!

این روزها بحث «نان» مهمترین مبحث سیاسی و اقتصادی و اجتماعی در ایران است. خامنه‌ای در…

خامنه‌ای؛ وحشت از شورش کارگران!

https://youtu.be/iBVEHMha4TAروز کارگر، خامنه‌ای خفقان گرفت و مزدورانش به جان کارگران افتادند اما یک هفته بعد، بی‌مقدمه…

آیا تورم هم موهبت است؟. برای چه کسی؟!

هنوز یک سال از گماشته شدن آخوند رئیسی جلاد به منصب ریاست‌جمهوری توسط خامنه‌ای نگذشته، که…

حکم دادگاه و حکم تاریخ

رژیم آخوندی هنوز از ضربه دادگاه سوئد و درخواست اشد مجازات برای دژخیم قتل‌عام به‌خود می‌پیچید…

قدرت «نان» و قطع ارتزاق از دجالیت

در دنیای سیاست و ایدئولوژی‌ها و مناسبات اجتماعیِ منتج از آن‌ها، شناخت ماهیتها و تمیز دادن…

حکم دادگاه استیناف بلژیک؛ پیام‌ها و پیامدها

روز ۲۰اردیبهشت ۱۴۰۱ یکی از روزهای به‌یادماندنی برای مقاومت ایران خواهد بود. در این روز تاریخی،…

خامنه‌ای؛ مصادره آخرین لقمه‌های مردم!

https://youtu.be/AgxrDl_rP-4خامنه‌ای با برداشتن یارانه آرد، آخرین لقمه‌های مردم را ربود و گفت تقصیر قاچاقچیان و جنگ…